Suche i popękane dłonie – jakie są przyczyny i jak sobie z tym radzić?

dlonie-kosmetyki

Zdawać by się mogło, że ciężko jest uchronić dłonie przed ich zniszczeniem. Przecież trzeba gotować, sprzątać, wyjść na zewnątrz, gdzie świeci słońce lub powiewa chłodem. Okazuje się jednak, że wystarczy tylko o nie odpowiednio zadbać, by móc cieszyć się zdrowymi, gładkimi dłońmi i równie ładnymi paznokciami. Wiele kobiet bardzo dobrze o tym wie. Niestety jednak niektóre miewają z tym mały kłopot.

O przyczynach suchych i popękanych dłoni można mówić bardzo długo. Skóra na dłoniach jest zdecydowanie cieńsza niż skóra ciała. Z tego powodu bardzo szybko ulega podrażnieniu, a przecież wszystkie czynności wykonujemy głównie z użyciem rąk. Do takich zniszczeń doprowadzają środki chemiczne, twarda woda, brak pielęgnacji zapobiegawczej i wiele innych działań, do których oczywiście przyczynia się sama kobieta.

Chcąc poprawić stan swoich dłoni, należy stosować kremy do rąk i to najlepiej medyczne, takie, które już od pierwszego zastosowania przyczynią się do działania. Poza kremami można stosować balsamy, a także serum do rąk. Wybór kosmetyków do dłoni jest bardzo duży. Trzeba wybierać te produkty, które są przeznaczone do dłoni o konkretnych problemach. Jeżeli skóra dłoni jest popękana, to takiego kosmetyku trzeba szukać, który będzie nie tylko nawilżał i wygładzał skórę, ale również goił wspomniane pęknięcia.

Wystarczy dostosować się do dwóch zasad, aby utrzymać swoje dłonie w dobrej kondycji. Ręce powinno się myć mydłem, ale tuż po tym należy dokładnie spłukać je z mydła, które może w sposób szczególny je podrażniać. Najlepiej używać do tego celu mydła z gliceryną, która odpowiada za dobre nawilżenie skóry. Poza właściwym myciem jest jeszcze pielęgnacja. Chodzi tu o wspomniane już stosowanie kosmetyków. Nawet jeżeli nie ma tego typu problemów – sucha skóra, pęknięcia – warto regularnie stosować kremy. Trzeba je cały czas nawilżać, aby uzyskać gładką, elastyczną skórę lub by po prostu utrzymać ją w tym stanie. Kremy jak https://evonails.pl/krem-neutral.html najlepiej stosować na zewnętrzną stronę dłoni. Nie można też przesadzać z ilością stosowanego kremu, balsamu czy innego kosmetyku. Krem powinno się nanosić na dłonie za każdym razem po ich umyciu. Przecież po kontakcie z wodą krem ten zmywa się. Wówczas dłonie potrzebują kolejnej dawki nawilżenia.

Szukasz modnych ubrań? Sprawdź Lejdi

Kiedy kobieta nie ma jeszcze wyraźnych problemów ze skórą dłoni, czyli nie zauważa się pęknięć i intensywnego wysuszenia, wystarczy stosować zwykły krem do rąk nawilżający, odżywczy. Gdy z kolei na dłoniach pojawią się pęknięcia, skóra swędzi i piecze, trzeba udać się do sklepu po coś bardziej specjalistycznego, po kremy medyczne, które pomogą bezpiecznie pozbyć się tego nieprzyjemnego problemu. Wybór jest również w aptekach. Farmaceuci z przyjemnością doradzą, co będzie najlepsze w tym przypadku. Chyba że taki wygląd wynika z choroby, typu grzybica lub inna. Wówczas trzeba już udać się do lekarza na konsultację. W przeciwnym razie z tego typu dolegliwościami każda z pań poradzi sobie samodzielnie, bo tak naprawdę nie jest to trudne,. Trzeba się tylko zaangażować i poświęcić czas.

Polecamy: https://drwinczakiewicz.pl/kosmetologia/