Jak kompleksowo dbać o dłonie?

dlonie-kobiety

Dłonie są naszą niewerbalną wizytówką, to właśnie ich wzajemny uścisk rozpoczyna wzajemne relacje, dlatego też tak istotny jest ich nienaganny wygląd. Stawiając na elegancki i zdrowy wygląd dłoni, należy przyjrzeć się temu, jakie zabiegi i kosmetyki poprawią ich wygląd i ogólny stan.

Wizyty w gabinetach kosmetycznych

Zacznijmy od oferty salonów kosmetycznych. W każdym z nich pracuje manikiurzystka, zajmująca się paznokciami swoich klientek. Największym zainteresowaniem cieszą się różne rodzaje manikiurów, jednak aby ten wyglądał naprawdę ładnie, należy posiadać przede wszystkim zdrową, ale również estetycznie wyglądającą płytkę. Oprócz samego manikiuru nie można zapominać również o pielęgnacji całych dłoni, a więc także wykonywać zabiegi nawilżające i regenerujące skórę dłoni. Gabinety kosmetyczne mają możliwość wykonania również takich zabiegów, dzięki czemu klientki mogą nie tylko kompleksowo zadbać o swoje dłonie, ale również zainspirować się kosmetycznymi zabiegami i wykonać je potem samodzielnie w domu.

Domowe zabiegi na paznokcie- jak je wykonać?

Co natomiast możemy wykonać samodzielnie? W zasadzie wszystkie zabiegi, jakie tylko są możliwe do wykonania na dłoniach. Przede wszystkim należy zniwelować wszelkie niedobory dłoni i paznokci oraz pozbyć się zrogowaciałego naskórka oraz skórek. Jest to w zasadzie podstawa niemalże każdego zabiegu- usuwanie skórek wykonuje się przed każdym zabiegiem, a peeling dłoni powinno się wykonywać średnio raz w tygodniu.

Kiedy pozbędziemy się niechcianych elementów zalegających na naszych dłoniach, warto pomyśleć o dalszych zabiegach, poprawiających kondycję naszych dłoni. Mówiąc o całych dłoniach nie można pominąć wszelkich kremów, masek, okładów. Choć sposoby aplikacji nieco się różnią, wszystkie z wymienionych specyfików mają podobne działanie- wspomagają nawilżenie oraz regenerują skórę dłoni. Zabieg ten jest szczególnie przydatny osobom, których dłonie są szczególnie narażone na niepożądane działanie na przykład wody czy środków chemicznych. Wykonując takiego rodzaju zabieg w domu można wykorzystać do tego celu kilka różnych akcesoriów.

Kąpiel w oliwie z oliwek

Pierwszym ze sposobów jest kąpiel dłoni w oliwie z oliwek. Do zabiegu potrzebna jest podgrzana oliwa i naczynie umożliwiające zanurzenie dłoni w substancji. Sam zabieg jest bardzo prosty i jak widać, nie wymaga wielu składników. Można go wykonywać w dowolnej ilości, w zależności od indywidualnych potrzeb naszych dłoni, a już po pierwszym wykonaniu zabiegu można liczyć na widoczne efekty w kondycji skóry naszej dłoni.

Okład z papki siemienia lnianego

Innym zabiegiem jest okład z papki z siemienia lnianego. Wykorzystanie go z folią aluminiową również zregeneruje skórę naszych dłoni. Kiedy nie mamy dużo czasu na wykonanie zabiegu na dłonie, najczęściej wybieramy dostępne w drogeriach kremy do dłoni. Oprócz zwykłego nawilżenia zapewniają one dodatkowe działanie, jak na przykład regeneracja dłoni. Nie mając czasu wykonać zabiegu na nasze dłonie wystarczy zaaplikować grubszą warstwę kremu do dłoni, a następnie nałożyć na dłonie rękawiczki bawełniane i zostawić wszystko na noc. Tak prosty zabieg ekspresowo wpłynie na nasze dłonie.

ozdobione dłonie

Manicure w domu- jak wykonać go poprawnie?

Dłonie to nie tylko sama skóra, ale również paznokcie, o które tak często dbamy. Korzystamy z manikiuru u kosmetyczek i zabieg ten nie ogranicza się do kobiet, a coraz częściej korzystają z nich mężczyźni. Profesjonalna kosmetyczka zadba o wyeliminowanie skórek, nadanie paznokciom pożądanego kształtu i ładny wygląd. Na szczęście możemy również wykonać to samo samodzielnie w domu.

Do zabiegu będzie nam potrzebnych kilka akcesoriów, które jednak nie są trudne w uzyskaniu i wystarczą nam do wielokrotnego wykorzystania. Chodzi o pilnik, dopasowany do naszych paznokci- każdy z nich różni się rodzajem powierzchni oraz mocą ścierania paznokci, dlatego też do zniszczonych płytek nie wszystkie się nadadzą. Oprócz samego pilnika potrzebne jeszcze będą cążki do skórek, polerka itp.

Podstawą zdrowego wyglądu paznokci są różnego rodzaju odżywki. Chociaż posiadają one podobny cel, różnią się one zazwyczaj składem, sposobem aplikacji, głównym celem zastosowania. Odżywki są dobrą podstawą do walki o zdrowe paznokcie, ponieważ oprócz samego składu przyjaznego paznokciom nie tylko poprawiają wygląd paznokci, ale również stanowią bazę do kolorowego manikiuru, zwłaszcza przy ciemnych kolorach lakieru, gdzie pigment może przenikać do płytki paznokcia i tworzyć przebarwienia.

Do samych zdobień paznokci również znaleźć można wiele akcesoriów, począwszy od tych pomagających w tworzeniu wzorków, poprzez samych atrybutów zdobiących, takich jak cyrkonie, naklejki, brokat itp. Ich wykorzystanie zależy od nas samych, naszych preferencji i umiejętności.

Mówiąc o pielęgnacji dłoni mamy najczęściej na uwadze ogólną ich pielęgnację. Jednak jak widać, ilość możliwych do wykonania zabiegów jest bardzo duża, a ich wybór zależy od potrzeb naszych dłoni oraz naszych preferencji. Rynek kosmetyczny oferuje sporo kosmetyków do pielęgnacji dłoni, a inspiracje kosmetyczne dostępne chociażby w sieci podpowiadają sposoby na pielęgnację dłoni z użyciem specyfików, o których w ogóle byśmy nie pomyśleli podczas pielęgnowania naszych dłoni.